Petr B. photo

Petr B. 
Hlídací revír: Brno
Vlastní zvířata: Kočky Sabinka, Lily a Mia
Mluvi jazyky: Český English Slovenský
Auto k dispozici: Ano

Hlídá kočky: Ano
Venčí pejsky: Ne
Bere pejsky k sobě: Ne
photo_pets

Něco o mně

Jmenuji se Petr a rodiče mě už od narození vedli k lásce ke zvířatům, za což jsem jim moc vděčný, protože zvířata jediná nás v životě nezradí a budou nás vždy bezpodmínečně milovat. Má kariéra kočičího táty začala, když Sabinka, divoká kočka, která vyrůstala u popelnic za domem, našla cestu do mého okna. Asi si pamatovala, že jsem jí jako koťátku nosil konzervy a dělal pelíšky, a přišla mě poprosit o pomoc. Čekala totiž sama koťátka, přestože to na jejím sotva kilovém tělíčku nešlo vidět. Hlady a únavou byla tak vysílená, že už je nezvládla donosit. Vzal jsem ji tak k panu doktorovi a slíbil jsem jí, že se o ni postarám. Ona mě za to zasypala takovou láskou, že jsme spolu zůstali a ven se už nevrátila. Aby jí nebylo smutno, adoptoval jsem z útulku maličké 2-měsíční koťátko, Lily, která shodou náhod přišla o maminku. Sabinka se jí okamžitě ujala a vzájemně si tak daly náplast na zlomená srdce a stala se z nich nerozlučná dvojka.

Postupně jsem se začal víc a víc zajímat o kočky, pomáhal jsem pár útulkům, angažoval se v záchranách bezprizorních kočiček. Jedna z těchto kočiček, kterou jsem měl doma na zotavení v dočasné péči, se na mě extrémně zafixovala a doslova se držela drápky a odmítala se mě vzdát. Přivítali jsme tak třetí členku naší kočičí rodiny - Miu. 

Když zrovna nelítám za kočkami a psy (a někdy i při tom), tak mám pravděpodobně v ruce zrcadlovku, protože se živím jako fotograf, což je pro mě po práci se zvířaty druhá práce snů. Studoval jsem na střední i vysoké škole různé ekonomické obory, ale postupem času jsem zjišťoval, že korporátní život není pro mě a nijak mě nenaplňuje. Ukončil jsem tak studium na VŠ a začal se věnovat focení.

 

Something about me

My name is Petr and ever since I was born, I've been brought up to love and care about animals. The moment that changed me from a cat enthusiast to a full time cat dad, was when a local stray cat climbed up to my window and begged me for help, as if she remembered I used to feed her as a stray kitten and made shelters for her. Little did I know she was pregnant at the time and about to miscarry in a few hours. I rushed her to the vet and promised to take care of her. In the next few weeks we fell in love with each other, I named her Sabinka and after that it was obvious she will never be stray again. She missed her kittens though, so I adopted Lily, a tiny 2-months-old ball of fur from a local shelter, who recently lost her mother and was also grieving, and the two of them became inseparable. 

 Over the next years I became more and more interested in cats, I helped a few shelters rescue stray and injured cats, and I offered few cats temporary homes. One of those cats, Mia, grew really fond of me and we develpoed such a special and deep relationship, I decided to keep her and add her to my cat family.

 In those rare moments I'm not around cats and dogs (but often during those moments as well) I work as a freelance wedding, family and pet photographer, which is my other dream job. I studied economics for many years, but the corporate world wasn't my cup of tea, so I dropped my studies to follow my dreams.