Gabriela S. photo

Gabriela S. 
Hlídací revír: Brno - Nový Lískovec
Vlastní zvířata: kocour Venda, kočka Claudi
Mluvi jazyky: Český English
Auto k dispozici: Ne

Hlídá kočky: Ano
Venčí pejsky: Ne
Bere pejsky k sobě: Ne
photo_pets

Něco o mně

česky


Zdravím,

 

jmenuji se Gábi a bydlím v Brně, ve kterém i studuji, a to na Mendelově Univerzitě. 

 

Vzhledem k tomu, že jsem studentka, mám na hlídání spoustu času a jsem flexibilní. Ve svém volnu ráda trávím čas se svými kočkami a mimo to se ráda věnuji kreativním činnostem, poslechu hudby nebo pečení.

 

Ke kočkám jsem měla vztah vždy a když jsme si domů pořídili naše první dva kocoury, moje láska, pochopení a cit k nim vzrostl. A roste dodnes. Mám pocit, že kočkám rozumím, imponuje mi jejich povaha, charakter, chování a přirozenost, a proto ráda poznávám nové a nové kočky.

 

Jsem dochvilná, spolehlivá, čistotná a empatická, proto se mi své chlupaté kamarády nemusíte bát svěřit do péče.

 english

 

Hey there, 

 

my name is Gabi and I live in Brno, where I currently study on Mendel University.

 

Because I’m a student, I’ve got a lot of spare time for catsitting and I’m pretty time flexible. I like to spend my free time with my two cats and apart from that I also enjoy some creative activities, listening to music and baking.

 

I’ve always had a strong bond to cats and when we got our first two cats, my love, comprehension and feelings to them increased. And they increase till this day. I feel like I understand them, I’m impressed by their nature, character and behaviour, so that’s why I love to meet new and new cats.

 

I’m always on time, keep my surroundings clean and I am responsible and emphatic, so there’s no need to worry about keeping your furry friends with me.